| Little_6907 a întrebat:

In mod normal menstruatia imi venea in datele de 30 ale lunii, si cu cateva zile inainte de ami veni simteam dureri de burta. Luna asta pe data de 26 am fost si am donat sange si inca nu mi-a venit si nici nu simt ca mi-ar veni. Stiti cumva daca are legatura una cu alta? Nu am avut contact sexual, nu sunt insarcinata, nu am fost/sunt racita, nu iau anticonceptionale si niciun tratament.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai gata, ai donat, luna asta ai scapat!

| AnaWlm a răspuns:

Adica iti vine la un interval de 4 saptamani fix? Mereu? In mod normal, la 3 saptamani vine. Nu am am auzit sa vina lunar pe aceeasi data. Nu cred ca are legatura, adica menstruatia vine atunci cand ovulul este nefecundat. Din moment ce nu esti gravida, in continuare se elimina ca si pana acum. Daca nu iti vine in cateva zile, du te la un ginecolog, cel mai bine.

| Little_6907 explică (pentru AnaWlm):

In ultimele 3 luni mi-a venit pe data fixa, dar pana atunci nu era data super fixa, erau date apropiate dar tot de 4 saptamani. intrebam de curiozitate pentru ca eu maine plec la mare si voiam sa stiu daca are vreo legatura

| AnaWlm a răspuns:

Ai grija cat stai in apa, daca totusi ai o raceala sau o infectie care abia a debutat, statul mult in apa sarata si rece ar putea sa inrautateasca situatia. Te ai putea intoarce cu dureri de burta sau intepaturi la urinare. Sper sa fie bine, distractie placuta!

| Little_6907 explică (pentru AnaWlm):

Nu am avut probleme pana acum, multumesc frumos!

| AnaWlm a răspuns:

Cu placere!

| Monica_Andreea_2001 a răspuns:

Pe canicula asta nu cred ca vor fi probleme cu apa. Oricum ciclul menstrual este hemoragia provocata de ruperea mucoasei din interiorul uterului.Adica este cum ai avea o rana normala doar ca este in interior. Daca iti vine la mare du-te la farmacie si cere fiole cu vitamina K. Daca le bei ti se va opri.