| analexandra a întrebat:

Incerc sa slabesc si vroiam sa stiu cate calorii am mancat azi si cate ar trebui sa mananc. Deci la micul dejun am mancat o portie medie de cereale cu lapte (vitalis cu ciocolata), la pranz am mancat un sandwich ff mic cu cascalval si sunca(la scoala). Apoi am baut o ciocolata calda mica (din aia de la aparat) si acum am mancat o jumatate de cartof fiert(din mancare de cartofi. Cate calorii am mancat si cate ar trebui sa mananc pentru a slabi? fundoooiii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Awndre a răspuns:

Www.slabute.ro
Ai papat cam 600 kcal azi, trebuie sa papi 900-1100 kcal pe zi sanatoase, nu din ciocolata calda sau prostii:) Cartofii trebuie evitati in diete la fel ca orezul, painea si fainoasele.

1 răspuns:
| liviutzu a răspuns:

Cine ti-a spus tie ca cartofi si orezul nu-s pentru diete...din contra au putine calori,, ma refer la cartofii fierti si orezul!