| Georgiiiiiii a întrebat:

Joi mi-a aparut un herpes pe buza de jos, m-am dat cu crema de galbenele timp de 2 zile...pe net am vazut ca este buna o crema numita Aciclovir sau HerpesStop, dar cum astazi este sambata este inchis la farmacie si nu-mi pot cumpara crema..Marti trebuie sa ma duc sa-mi schimb buletinul si nu pot sa ma duc asa..si daca luni imi cumpar crema nu cred ca trece intr-o singura zi...Am mai auzit si de anumit eleacuri babesti cum ar fi sa pun pasta de dinti, sa-l tamponez cu acetona sau cu usturoi.Credeti ca va functiona? Dau funda pentru cel mai rapid si cel mai bun raspuns! Multumesc!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mona a răspuns:

Nu iti recomand sa folosesti acetona[s-ar putea sa te alegi cu o pata de toata frumusetea]celmai repede iti trece cu aciclovir dar trebuia sa te faci inca din prima zi de cand ai simtit ca ai herpes si daca luni iti cumperi crema e imposibil sa iti treaca pana marti