| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

Maine merg pentru prima data la ginecolog deoarece ma doare ovarul. Am o nelamurire : ginecologul ii va spune mamei ca nu mai sunt virgina? Chiar nu vreau sa afle. Din cate stiu pot sa-i spun medicului sa ramana intre noi si e ok, sau ma insel?

Si daca am avut contact sexual cu mai putin 24 de ore inainte de consult, are ceva?

Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi maică-ta merge cu tine? ca să fii sigură mai bine du-te singură la consult

| Simpatic a răspuns:

Vezi sa nu afle mami ca la 16 ani iti rupi pasarica ce simpatice unteti astea mici care va grabiti dar voi inca aveti probleme in a comunica cu parintii chestiile sexuale.
Puteai sa astepti pana la 18 ani nu era o chestie ne-cool sau cum ganditi voi adolescentii in ziua de astazi.
Iar de la generatie la generatie lucrurile sunt din ce in ce mai rele nu mai bune, pentru ca voi sunteti generatiile degenerate care duceti povestea mai departe, vai si amar ce ajunge lumea asta de rahat.
Nu o sa zica nimic medicul mamei ca nu stiu daca e etic acest lucru, deci poti sa iti spargi in continuare si anusul nu doar himenul.

| AnaaaaaConstantin22 explică (pentru Simpatic):

Dragul meu, tin sa mentionez ca am relatie de 1 an si ca mi am inceput viata sexuala acum 2 luni la 16 ani jumatewinking dar na probabil esti un comunist de 40 de ani cu care nu se poate discuta. e ok iti inteleg frustrarilewinking o seara frumoasa

| Simpatic a răspuns (pentru AnaaaaaConstantin22):

De 40 de ani sunt aia cu care umblati voi cand aveti 18 ani, cand vei avea interes materialwinking
Nu am nicio frustrare eu ca tine am tras mai multe in "teapa"decat Vlad Tepes.
Crede-ma am vazut destule de astea ca tine care stateau cu iubitii prin casa de la 15-16 ani si acum sunt prostituate prin Olanda si Germania rutinate fiind, deci stai cuminte ca mai este timp si pentru tine nu se va desfiinta meseria asta.
Faptul ca ai o relatie de la 15 ani arata ce fata esti.
Nu-s foarte mare fata de tine doar ca gandesc mult mai matur.
Si nu imi vorbi de sus mai asta, frustrata esti tu distruso.
Ca pe drumul pe care eu ma intorc obosit tu abia faci primii pasi!
Vezi sa nu afle maicata ca te da afara din casa, distruso.

| Simpatic a răspuns (pentru AnaaaaaConstantin22):

Halal gandire de adolescent al timpurilor actuale, daca zici uneia ca nu e ok sa iti incepi viata sexuala inainte sa fie majora te faci comunist, eu stiu ca comunismul a disparut de acum 31 de ani, nici nu l-am prins happy
Pai da ca printre voi mai sunt si alte distruse care fac sex inca de la 13 ani si voi pe alea le aveti ca exemple cand ii faceti pe cei ca mine comunisti.
daca esti asa smechera de ce te temi, spune-le si alor tai mama tata numai sunt virgina! Deci daca era ceva bun si tu stii ca nu e, spuneai in gura mare nu vorbeai in soapta.
Crede-ma nu ai fost acolo! Nu stii nimic din ce am trait sau vazut!
Cand voi va incaltati cu fesul eu faceam smenarii, asa ca lasati-ma cu atitudinea asta de bagabonti si bagaboante pe care le afiseaza toti adolescentii in ziua de azi care daca le dai o palma merg la politie dar ei se dau smecheri ca fumeaza un cui, ca au tatuaje, fraieri de oras, care poarta dresuri.Cam asa sunteti voi adolescentii din ziua de astazi pe cand noi cei de "ieri" eram smecheri pe langa voi dar si cu bun simt fata de cei mai mari ca noi sau fata de persoanele in varsta, voi nu aveti niciun bun simt si niciun caracter!

| AnaaaaaConstantin22 explică (pentru Simpatic):

Ok boomer

| Simpatic a răspuns (pentru AnaaaaaConstantin22):

Aveti asa slang in ziua de azi ca toti imi pareti niste NERD's, ciudati si ignoranti.
Poate tatal tau sa fie un boomer de asta dar nici el ca sigur mama ta te-a facut pe la 17 ani, stii ce voi astea rele de musca aveti mame asemeni voua!
Multumesc de termen m-am amuzat, si tu esti din categoria GEEK
cheers

| AnaaaaaConstantin22 explică (pentru Simpatic):

Ok

| Dana2103 a răspuns:

Nu prea cred ca o sa si dea seama daca n ai avut un contact agresiv iar lipsa himenului nu demonstreaza dezvirginarea, ci poate doar prezenta masturbarii

| Mmn a răspuns:

Problema cu contactul sexual inainte cu mai putin de 24 h inainte de consult este ca daca o sa iti faca niste analize de secretie... e posibil sa nu iasa bine rezultatul. Normal nu trebuie sa ai contact cu 24h inainte sa mergi ca sa iasa bine totul.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Daca observa ca ai himenul rupt (nu mai esti virgina adica) poate sa spuna asa, ca o observatie. Iar daca ai avut contact sexual cu mai putin de 24 ore inainte de consult, ma gandesc ca poate ar putea observa ceva, ma refer la o mica roseata, chestii normale oricum... Sfatul meu este sa comunici cu el inainte de consult si sa ii spui aceste probleme, iar daca este de treaba, nu va sufla nici-o vorba si isi va vedea de consultatia ovarelor tale!

| orailibrail a răspuns:

De ce sa nu afle?