| xPapucelx3 a întrebat:

Mi-a intrat o aşchie in talpă si e băgată sub piele. Cum o pot scoate? Am 12 ani şi nu vreau cu acul. Cu penseta am încercat şi nu merge.

Dau fundă + voturi.

Ps :Nu e aşchie mare este mia aproape invizibilă. ( am mai pus odată întrebarea )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poti sa mergi la urgenta, si ti-o scoate cat ai zice peste!

| KaterinaPetrova a răspuns:

Buna.eu zic sa incerci asa sa storci zona aia ca si cum ar fi un cos.presupun ca e destul de imflamata.si cand storci tu sa incerce cineva sa ti-o ia cu penseta sau cu unghia daca o are mai marebig grin

mie asa mi-a facut mama

| looolliika a răspuns:

Paii. ia foarfeca si taeti pielea in zona aia eu asa am facut whistling. dupa cretse la lkok laughing(pielea)