| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a întrebat:

Se poate slabi 500g in 24h? Cantarul este unul performant, si nu i-am schimbat suprafata pe care statea. In prima zi de dieta am macat doar 4mere + un sandwich + ceva biscuti Bevita, asta in decursul unei singure zile, tot in ziua asta m-am prostit si cu vreo 65 de abdomene. A 2-a zi, dupa 1 mar, la ora 18.00, si 30 abdomene m-am cantarit din nou si am avut surpirza CIUDATA de a afla ca am slabit 500g? laughing) Daca stiti o dieta pe care a-ti incercat si a doar roade, va rog sa-mi spune-ti si mie...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Dieta asta te va baga in spital mai repede decat iti imaginezi!

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 explică (pentru Oana92):

Nu e dieta... nu mai mananc paine, nici ciocolata, mananc fructe, biscuiti, chiar si cate 1 snitel pe zi de pui.

| Oana92 a răspuns (pentru ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇):

Biscuitii sunt mai nocivi decat painea! Iar in loc de snitel ar trebui sa mananci carne fiarte sau gratar, cu ceva legume.

Si din ce ai scris mai sus nu rezulta doar ca ai renuntat la paine si dulciuri. Un om are nevoie de 5 mese pe zi, 3 principale si 2 gustari. E ok sa reduci (e o prostie sa renunti complet la un aliment daca nu ai interdictie de la medic) dulciurile si painea, dar ce faci tu e regim de exterminare, nu de slabire!

| nicky606 a răspuns:

Aceasta este infometare nu dieta. Organismul tau nu primeste destule energie, vitamine, minerale, nutrienti, care iti sunt necesare. daca vei continua te vei imbolnavi.

| xSon33 a răspuns:

Şi eu vreau să slăbesc. M-ar ajuta şi pe mine nişte răspunsuri bune laughing O dietă bună, rapidă şi sănătoasă. Nu să-ți provoace ulcer sau ceva de genu.