| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva o dieta simpla si eficienta de slabit? Daca ajuta cu ceva am 14 ani, 55 de kg si aproximativ 1, 60 cm.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 55 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai FIX greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

| Cineva3 a răspuns (pentru bursuc001):

Ceva tot este in plus laughing Multumesc oricum :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
50 de kilograme ar trebui sa ai la aceasta inaltime, ai 5 kilograme in plus, nu conteaza, incearca sa nu te mai ingrasi mai mult.
Nu ai nevoie de nici o dieta.
Te pup!

| Mikhtarian a răspuns:

Sportul e cea mai buna dieta.
Mananci sanatos, faci sport, si arati bine.

| WithoutName123456789 a răspuns:

Incearca sa reduci din alimentele care le consumi,sa bei multa apa,sa mananci fructe si legume, redu din dulciuri, din mancare grasa, cum ar fi cea de la fast-food, si incearca sa faci joging cel putin 30 de minute pe zi.

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

Incearca sa mananci mai multe legume, mai putina paine si nu mai manca dulciuri! Eu m incerca o dieta cu suc de lamaie si am slabit 3 kg in 7 zile happy

| Thethinker30 a răspuns:

Renunta la sucurile acidulate si la mancarurile de tip fast food daca acestea fac parte din dieta ta; consuma mai multa apa, legume, fructe; dar nu te sfatuiesc sa tii nici o dieta drastica la varsta ta.

| bogdancool102 a răspuns:

Incearca sa nu mananci alimente ce contin multe calorii ( recomandat ar fi ca deloc ) sa mananci fructe legume, sa mananci salate etc... fara fast-food-uri de nici un fel sa fii activ sa alergi sau sport.

| RaduIAndrei a răspuns:

Mananca zilnic ceva diferit in functie de zi... Exemplu:luni - carne; marti - legume; miercuri - fructe; etc.Este usoara si nici nu iti afecteaza sanatatea.Si sa faci sport, de preferat sa alergi.

| andreiosman a răspuns:

Pai mananci foarte multe legume.