| LolitaDraguta a întrebat:

TPU! Stiti cumva ce as putea lua pentru balonare?
De fiecare data cand mananc mai multe dulciuri, noaptea (spre dimineata) ma doare foarte tare burta si ma simt balonata. M-am saturat de rutina asta, vreau si eu sa mananc fara sa ma trezesc noaptea de durere!
Daca ati mai patit asa ceva sau stiti un medicament eficient pentru balonare, va rog sa-mi spuneti.
Multumesc,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ai viermi intestinali, de aceea ai poftesti dulciuri si apoi ai dureri de burta.
Fa tratament cu usturoi sau pastile antihelmitice si timp de 1 luna nu manaca nimic dulce, ca sa poti scapa de parazitii intestinali.

| K0sti a răspuns:

Nu mai manca...simplu!

| AnthonyWhite a răspuns:

Nu mai manca atatea prostii dracu!

citeste pe google : Alimentatie sanatoasa

ce contin dulciurile

cauta

lasa noaptea ficatul sa doarma nu il mai pune sa lucreze cu cacaturi cu chimicale

a si balonarea se rezolva cu Redigest si altele similare