| alexa1808 a întrebat:

Sunt gravida in 3 luni jumate si acum o saptamana am avut prima data contact sexual dupa ce am aflat ca sunt gravida. A doua zi dupa contact am avut niste scurgeri maronii si m-am dus la urgente; am avut noroc ca ginecologul de garda era asistentul personal al ginecologului meu; m-a examinat, mi-a facut eco, a zis ca totul este in regula, ca am avut scurgerea din cauza ca am avut contact sexual, si ca nu este grav, ca se mai intampla cand esti mai sensibila. A doua zi de la control iar am avut scurgeri, mi-a si specificat ca o sa le am, iar azi am vazut ca mi-a curs doar foarte putin, 2 picaturi si nu am mai avut contact sexual de sapt trecuta. Fetelor care ati fost gravidute, ati patit asa ceva ca nu stiu, am o teama, chiar daca mi-a zis ca nu este nimic gravsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Doctorul te-a asigurat ca nu e nimic grav, nu te mai stresa pe tema asta, eu nu am avut astfel de scurgeri

| BarBye a răspuns:

Evita contactul sexual.