| Miruna1008 a întrebat:

TPU! Sunt Miruna, am 15 ani si sunt din Bucuresti.Imi doresc mult sa slabesc, si avand in vedere ca eu nu pot sa ma tin de o dieta (o tin 2-3 zile, apoi vad o ciocolata sau ma invita prietenii la o pizza si se duce naibii slabitul meu), voiam sa vad daca este cineva in aceeasi situatie ca mine si ar vrea sa ne facem un program de slabit comun? Am inteles din numeroase surse ca e mai bine sa slabesti impreuna cu cineva, pentru ca te poate sustine moral, plus ca intervine si spiritul de competitie. Vorbim online (facebook, mess).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| GabrielStn a răspuns:

Prima data mergi sa vorbesti cu un nutritionist pentru a-ti recomanda mancaruri cat mai sanatoase si care sa nu te afecteze. Apoi rupe-ti coatele pe terenul de alergat, la lasa. dar sa faci mult sport, foarte mult sport. Nu in ultimul rand. trebuie' sa ai multa vointa, fara vointa si un minim efort nu vei reusi nimic. Bafta!