| Marry104 a întrebat:

Trebuie sa ma duc la dentist weekend-ul care urmeaza si dentistul a zis ca trebuie sa-mi scoata o masea, ca e foarte cariata si nu o mai poate plomba.Mie mi-e putin cam frica cand ma gandesc la asta.Am mai fost la dentist o singura data pana acum.Mi-a plombat o masea si m-a cam durut.Intrebarile mele sunt:
1)Extractia maselei doare?
2)Ce doare mai tare extractia sau plombarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Imstrong a răspuns:

Doare mai tare extracția dar nu-țo fă griji gândește-te la altceva, dar crede-mă te înteleg și mie mi-e frică de vaccin la școala, va fi puțin mai dureros ăsta, însă continui să sper că voi reuși, te pup

| Marry104 explică (pentru Imstrong):

Multumesc si succes la vaccin

| Imstrong a răspuns (pentru Marry104):

Cu placere kiss

11 răspunsuri:
| Lothar a răspuns:

Te a durut ca nu e bun doctorul
Nu toti doctorii sunt facuti pentru profesia lor, gaseste si tu un medic bun

| Marry104 explică (pentru Lothar):

Iti multumesc pentru sfat, dar deja mi-a facut programare pe sambata.Sa sti ca raspunsul tau m-a pus putin pe ganduri.Crezi ca nu ar fi trebuit sa ma doara? Pe mine m-a durut destul de tare.Si din cauza dentistului imi e groaza sa imi repar dintii pentru ca tot timpul imi spunea sa ridic mana daca ma doare ca o sa se opreasca si tot nu s-a oprit.Tot spunea ca imediat se opreste, ca mai are un pic si ca nu o sa ma doara, dar tot ma dureasad. Crezi ca dentistul e de vina?

| Lothar a răspuns (pentru Marry104):

De unde esti? ca stiu in Bucuresti pe cineva care se pricepe
N ar trebui sa te doara, mai ales daca isi stie meseria, nu ti da cu spray d ala? si injectie dupa si n ar trebui sa te doara, nici la injectie nici dupa

| Marry104 explică (pentru Lothar):

Eu sunt din Constanta.Nu mi-a dat cu nici un spray, mi-a facut doar injectie.
Mersi mult, cred ca ma mai duc doar sambata, apoi caut alt dentist ca pe asta nu il mai suport.

| Lothar a răspuns (pentru Marry104):

E un spray :d iti da cu el si iti amorteste, iar cand face injectia nu simti
Ia sa te interesezi

| Marry104 explică (pentru Lothar):

O sa ma interesez. Multumesc!

| AnaThisIsMe a răspuns:

1)Normal.Am trecut prin aceeasi treaba ca si tine dar sa stii ca nu am murit. 2)extractia dar iti face anestezie si iti trece.de la inceput iti spun ca NU SE MOARE

| Marry104 explică (pentru AnaThisIsMe):

Mersi mult pentru raspunshappy

| AnaThisIsMe a răspuns (pentru Marry104):

Cu placere