| Alexa_4667 a întrebat:

Va doresc o primavara frumoasa! puteti sa-mi spuneti si mie cum as putea sa-mi desfund urechile? Fara conuri sau alte chestii, vreau pe cale "naturista". Multumesc, fundita celui care imi da un raspuns folositor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bursache a răspuns:

Garantat da rezultate Aloe First, ALOE FIRST
Spray de prim-ajutor (78% Aloe Vera Gel).
(spray 473 ml) - cod 40
Este considerat „trusa naturală de prim ajutor" care nu trebuie să lipsească din nici o casă. Gelul de aloe stabilizat reprezintă 78% din conţinutul produsului Aloe First, restul fiind extracte din 11 plante medicinale cu proprietăţi curative deosebite şi propolis. Toate acestea completează cu succes spectrul larg de acţiune al gelului de aloe.
Componentele principale şi câteva din efectele lor:
1. 78% gel stabilizat de Aloe Vera
2. propolis (vezi descrierea acţiunii acestuia de la prezentarea produsului Forever Bee Propolis
3. extract natural de muşeţel - dezinfectant,
calmant, antibiotic;
4. extract natural de gălbenele - cicatrizant, antiinflamator, bactericid, anti-tricomoniazic;
5. extract natural de coada şoricelului - astringent, antiinflamator, antiseptic, regenerator tisular;
6. extract natural de cimbrişor - antiseptic (inclusiv al căilor aeriene);
7. extract natural de păpădie - rezultate bune în pistrui, negi, acnee, entorse;
8. extract natural de jaleş (salvie) - antiseptic, astringent, cicatrizant, hemostatic, contractă
capilarele, epitelizant;
9. extract natural de eucalipt - conţine uleiuri volatile bogate în cinerol, cu acţiune antibiotică, antivirotică, antibacteriană;
10. extract natural de
ghimbir - proprietăţi hemostatice, astringente, bactericide, calmante, se
utilizează cu succes în tratarea hemoragiilor hemoroidale, plăgi, gingivite, amigdalite;
11. extract natural de limba mielului - cicatrizant şi acţiune sudorifică;
12. extract natural de santal - calmant, astringent, antiseptic;
13. extract natural de floarea patimilor - antibiotic, cicatrizant, inhibă dezvoltarea germenilor
gram-pozitivi. Efecte bune în hemoroizi, plăgi, reumatism, nevralgii, scabie, rapăn;
14. tocoferol - vitamina E naturală.
Efectele complexe asigurate de Aloe First sunt antiinflamatoare, detumefiante, hemostatice,
cicatrizante, epitelizante, antiseptice, antimicotice.
Utilizare:
1. tratamentul arsurilor - pulverizat pe zona afectată dispare durerea, nu se mai formează
flictene, refacerea tisulară este mult mai rapidă şi nedureroasă;
2. leziuni tegumentare diverse: plăgi zdrobite sau suprainfectate, contuzii, erupţii cutanate, escare;
3. tratamentul inflamaţiilor mucoasei bucale (pulverizat în cavitatea bucală): stomatite, afte
bucale şi linguale, micoze bucale.
4. paradontopatii (unde se asociază cu pasta de dinţi şi cură internă);
5. opreşte evoluţia
faringitelor, laringitelor şi amigdalitelor incipiente (pulverizat în cavitatea
bucală şi gargară);
6. ulceraţii cronice, ulcere varicoase (în combinaţie cu Aloe Propolis Creme);
7. micoze diverse (pitiriazis versicolor, ciuperci interdigitale);
8. vaginal - candida, tricomonas (se utilizează intravaginal tampoane îmbibate cu Aloe First
după toaleta intimă la interval de 2 ore);
9. zona zoster - atenuează durerea şi elimină pruritul;
10. psoriazis, ihtioză, vitiligo (trebuie însoţit şi de aplicaţii cu Aloe Vera Gelly, consum intern
Aloe Vera Gel, Nature-Min, Forever Kids, antioxidanţi - A-Beta-CarE, Forever Lycium Plus, regim alimentar adecvat, expunere la soare a zonei lezate);
11. pulverizat în cavitatea nazală: rinoree, rinită cronică (inclusiv alergică), guturai, sinuzită;
12. în ureche - efecte antialgice calmând durerile provocate de curent, oreion, etc.;
13. înlătură mătreaţa, fortifică rădăcina firului de păr, regenerează tegumentul păros al capului;
14. înlătură senzaţiile de prurit şi inflamaţiile indiferent de cauză (varicelă, rujeolă, rubeolă,
inclusiv înţepături de insecte).
Recomandare: după desigilarea flaconului se recomandă a fi ţinut la rece. Arunca o privire aici http://forever-aloe-vera.eu/produs/494

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Buna!
O primavara frumoasa si tie:*!
Referitor la problema ta, exsista un spray numit Audispray.Costa 43 de lei si se gaseste in farmacii.Am auzit ca e foarte bun,dar are si cateva contraindicatii:otita,dureri de ureche,perforarea timpanului,dar doar in cazul persoanelor care au suferit deja o operatie la nivelul urechii sau a timpanului.

Dar daca vrei totusi o metoda naturala, preparata in casa, incearca sa pui intr-un recipient apa calda(temperatura tolerata de corp)in jur de 300 ml si alcool medicinal(cam 5% din apa). Apoi pompeaza solutia la putere maxima cu ajutorul unei seringi(fara ac)succesiv cam 700 ml in 10 minute.O sa dureze ceva pana se desfunda complet, dar o sa vezi ca va merge.Asa a facut un prieten de-al meu.

Sper ca te-am ajutat.O zi frumoasa!:*

| ioscry a răspuns:

Buna pune ulei fierbinte bine cat suporti u de fierbinte eu asa fac si nu am problema sper sa reusesti si u pooop cred ca e folositor nu ti-am zis musai pentru fundita ti-am zis asa ca e destul de naspa problema asta cu auzu