| Amaris111 a întrebat:

Va rog sa imi dati cateva retete de mancare sanatoasa care sa ma ajute sa obtin un abdomen plat. Sau ceva site cu retete sanatoase. Cam la ce ore sa mananc si cat?
Pe langa sportul pe care il fac in fiecare zi trebuie sa mananc sanatos, dar nu mai stiu ce fel de mancare sa mai gatesc pentru a nu-mi strica progresul.
Dau funda! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Abdomenul plat nu-l obtii cu mancare, ci cu exercitii fizice intense!

| Amaris111 explică (pentru Violleta2022):

Stiu, fac sport, dar trebuie sa mananc si sanatos.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Amaris111):

Daca faci sport si nu ai abdomenul plat, inseamn ca, ori nu faci ce trebuie la sport, ori nu faci de ajuns sport.

| Amaris111 explică (pentru Violleta2022):

Nu fac sport de mult timp, poate ai dreptate dar cam cat timp sa fac sport pe zi?

| kiri11 a răspuns:

Important este sa ai mesele la ore fixe si sa incepi cu cea mai calorica la micul dejun. Cina sa fie la cel tarziu 19 si c-am asta ar trebui sa ajunga. Pentru mine a functionat, eu doream sa si slabesc asa ca m-am folosit si de suplimentul green coffee care mi-a oferit efectele dorite.

| Holy2010 a răspuns:

Daca corpul tau are predispozitie sa isi depuna grasimea la nivel abdominal. Orice vei face nu vei avea abdomenul ca in reviste iar slabirea localizata e un mit. Sa presupunem ca ai genul acela de corp tip "mar" si incepi sa slabesti... prima data o sa-ti slabeasca picioarele bratele probabil...si dupa ce a slabit tot ca ai ramas doar oase o sa dai jos si abdomenul dar ce folos ca nu o sa mai arati deloc ok. Retete pentru abdomen plat nu exista poate doar evitarea mancarurilor care baloneaza precum fasolea sau varza, a lactatelor daca ai intoleranta la lactoza si consumarea fibrelor si a apei in cantitate normala pentru un tranzit intestinal care sa-ti goleasca eficient intestinele. Ca si exercitii bine e sa faci cardio cat mai mult. Alearga sau plimba-te mai alert, inoata. Abdomenele sunt si ele bune pentru tonus dar lumea nu realizeaza ca unde exista grasime pe abdomen peste muchii abdominali cel mai probabil ca exista si in burta pe intestine si aia nu o rezolvi cu toate abdomenele de pe lume.