| Echaursi a întrebat:

Buna TPU.
Vin aici cu o problema, am o arsura la picior, si am dat cu o gramada de creme, albastru de metil, pana cand in seara asta am folosit un rivanol, de la niste prieteni de familie. Barbatul familiei are Hepatita C, in seara asta am luat un rivanol de la ei, din cate stiu eu el nu l-a folosit, rana mea nu e deschisa, s-au format niste basici doar care s-au spart si am pielea rosie.

am luat rivanol dp sticla cu un servetel.

Ce risc exista sa fii luat aceasta "boala"? Rog raspuns urgent, va implor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista absolut nici un risc sa fi luat hepatita asa.

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ai cum sa te cotaminezi cu hepatita doar fiindca ai folosit Rivanol.

Abh
| Abh a răspuns:

Pentru arsura iti recomand Dermazin crema.