| Aritzu2000 a întrebat:

Vreau părerea voastră. Eu sunt majoretă, și în timpul unui dans, am făcut o întindere la piciorul drept, sus. Aproape de fund sau mă rog ați înțeles. M-a durut îngrozitor prima săptămână. Apoi nu prea m-a mai durut, decât foarte puțin. Și țin să vă spun că asta s-a întâmplat acum 3 săptămâni și pur și simplu nu mai am forță în acest picior. Nu mai pot face șpagatul sau sfoara deoarece mă doare foarte tare piciorul, și nici fandări nu mai pot face pe acest picior deoarece mi se inmoaie piciorul. Eu m-am gândit să merg la un medic dar mama a spus ca nu am nimic și că o să-mi treacă. Aveți vreo idee ce este? Dau fundița, vă mulțumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Thesinger1 a răspuns:

Salut!
Du-te la medic la un control, ce a spus profesorul tau cand a vazut asta?
Oricum, ca sa nu se vindece rau, rebuie sa faci o consulatie.
Funda?

| Aritzu2000 explică (pentru Thesinger1):

Păi era și antrenoarea la meci și mi-a zis să fac niște mișcări cu piciorul, iar la antrenament peste 3 zile s-a mirat că încă mă doare.

| Thesinger1 a răspuns (pentru Aritzu2000):

Asta este un semn ca trebuie sa mergi la medic.

3 răspunsuri:
| Mariansss a răspuns:

Ai incercat un doctor? Ori ai o intindere foarte grava ori s-a intamplat ceva acolo.