| Rebecca123 a întrebat:

Buna tuturor, ce este in partea stanga la abdomen caci de cateba zile ma cam deranjeaza adica ma cam doare putin si nu sunt sigura ce e acolo caci ficatul sigur nu elaughing si oare de ce ma doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.hepatite.ro/......e-ei-2545/
O zi frumoasa sa ai:)

| darrio2007 a răspuns:

Este splina.

| SimonaCristina a răspuns:

Poate fi splina sau pancreasul. Daca ai facut efort fizic intens sau excese alimentare (sarbatorile sunt de vina) de aceea ai dureri. Fa o ecografie abdominala pentru siguranta. sanatate!

| Rebecca123 explică (pentru SimonaCristina):

Si.o sa imi treaca? Banuiesc si eu ca de la sarbatori ca pana acum nu am avut probleme

| AlexRv a răspuns:

Buna.

In partea stânga găsești splina. O durere intensa nu indica nimic bun, inclus poate reprezenta ruperea în caz ca ai suferit o lovitura puternica sau o căzătura.