| NANAnana23 a întrebat:

Spuneti-mi, va rog, daca stiti: se poate scapa de celulita prin alergat (ma refer la banda de alergat) sau doar prin exercitii care sa includa forta (aparate de forta)? Vreau raspunsuri scurte si la obiect daca se poate fara faze de doi lei. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Orice forma de miscare care solicita musculatura membrelor inferioare e eficienta in tratarea celulitei, insa e foarte importanta si alimentatia. http://www.i-medic.ro/boli/celulita

| BiuL a răspuns:

Cardio e mai bun pentru celulita deci alergatul. Cele mai bune rezultate pentru tratarea celulitei da combinatia dintre masajul anticelulitic, miscarea si o dieta saraca in carbohdirati, dulciuri, sare si multa apa.

| Prezidentul a răspuns:

Ca sa scapi de celulita trebuie sa faci si alt gen de exercitii, cardio, flotari, combinatii... Miscare mai multa si trebuie sa mananci cat ai nevoie, nu cat sa umplii stomacul.

| iCappy a răspuns:

Prin alergat cum ai zis tu scapi doar de celulita de la picioare.
Funda?