| elizadumitru a întrebat:

Buna happy vreau sa mentionez ca menstruatia mi-a venit pe 5, sex protejat(cu prezervativ), viata sexuala inceputa de cateva luni. acum urmeaza nelamurirea mea :-s zilele astea m`a durut burta, prima data in partea stanga jos, iar astazi m`a durut pe o portiune mai extinsa pana in partea dreapta... uneori o durere puternica..care pot fi motivele? sad dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XyYx a răspuns:

Pff, nu stiu ce sa zic, oricum nu ai nimic, pentru ca daca v-ati protejat, ti-a mai venit si menstruatia, nu ai motive de ingrijorare. Poate ai facut vreun efort, ai ridicat ceva, nu stiu, si asta poate este cauza.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca te dor ovarele, poate ai racit

| XyYx a răspuns:

Probabil ai racit la ovare, altceva nu cred ca ai! happy

| elizadumitru explică (pentru XyYx):

Am mai fost racita si in acea perioada trebuia sa ma duc foarte des la pipi. acum nu e asa

| XyYx a răspuns (pentru elizadumitru):

Pff, nu stiu ce sa zic, oricum nu ai nimic, pentru ca daca v-ati protejat, ti-a mai venit si menstruatia, nu ai motive de ingrijorare. Poate ai facut vreun efort, ai ridicat ceva, nu stiu, si asta poate este cauza.