| Idkkkkkmaaannnnn a întrebat:

mai am cateva luni si fac 14 ani. De miercuri m-a durut burta si am vomitat din 30 min in 30 min. Joi am fost nevoita sa nu merg la scoala. Nu am mai vomitat, dar de atunci imi este rău in fiecare zi si ma doare in dreapta si in stanga. Menționez ca atunci cand apas pe partea dreapta e mai tare decât cea stângă. Cred că e vorba de apendicita. Dar nu pot sa ma duc să ma operez fiindca sunt in a 8-a si voi pierde 2 saptamani de lectii si cu examenele astea. Azi mi-a venit si menstruatia iar acum ma doare foarte rău burta, spatele si partea stângă și dreapta. Ce pot sa fac sa nu ma operez dar sa imi treacă? Va rog mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Nu stiu ce este mai important sanatatea ta sau scoala?! In cazul in care este vorba despre o apendicita daca nu o tratezi la momentul de debut poti ajunge sa faci complicatii care duc la perforarea apendicitei si in final la infectie in corp. Apropo, febra nu ai facut? Depinde si unde te doare ( zona exacta unde este localizata durerea). Iti recomand sa iei legatura cat mai repede cu un medic.

| Idkkkkkmaaannnnn explică (pentru iulian1302):

Acum ma doare la coaste, prin zona coastelor, până acum mai jos. Se poate sa fac apendicita in timpul menstruației? Ca auzi ca trebuie sa te dezbraci ca sa te de-a cu o soluție...

| Idkkkkkmaaannnnn explică (pentru iulian1302):

Acum sunt și răcită, iar febră am făcut miercuri...

| iulian1302 a răspuns (pentru Idkkkkkmaaannnnn):

Fara sa vezi omul nu poti spune ce are. Tie iti trebuie facut un ecograf abdomnial complet si facute niste analize de sange pentru a vedea cu exactitate ce problema ai. Menstruatia nu are absolut nimic cu apendicita. Iti recomand sa mergi la UPU intrucat acolo iti vor face toate investigatiile necesare.

7 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Mori pentru scoala, super deciziewinking

| Idkkkkkmaaannnnn explică (pentru Crackman):

As putea sa mor?

| Crackman a răspuns (pentru Idkkkkkmaaannnnn):

Faci penitotita... eh paralizezi si pe urma mori... acum vb serios

| KillaNoFilla a răspuns:

Suna medicul si spune-i cum sta treaba.E ceva mai serios.