| dragonbos a întrebat:

vreau sa pot sa fac si eu muschi, mentionez ca am 2 gantere de doua kg,o coarda de sarit,un extensor cu arcuri care are si niste manare tot cu arcuri pentru forta in palma, si un sac de box cu tot cu manusi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| VlogDinMers a răspuns:

Buna, "muschii" ii poti dobandii sub 2 forme :
1.Masa musculara (daca vrei sa fii un tip masiv)
2.Rezistenta, constituite atletica.
Pentru primul tip de musculatura trebuie sa lucrezi in seturi la o intensitate normala pe grupe de muschi in functie de zile pentru a lasa tesuturile sa se refaca.
2. Pentru un corp atletic si rezistent gen Usian Bolt trebuie sa practici un antrenament de maxima intensitate gen totul sau nimic daca dupa un astfel de antrenament mai poti sa faci 2 -3 repetari inseamna ca nu ai dat tot ce ai putut.
Sprintul pe distante scurte, sariturile in inaltime care cer 100% de la corp asigura o buna sursa de ardere a grasimilor si sursa necesara de cardio.
Din ce ai tu ca si echipament trebuie poti combina un cardio intens cu ajutorul corzii, cu anumite repetari cu ajutorul ganterei. Poti face un antrenament cu flotari, genoflexiuni etc. pentru a dobandi masa musculara.
In principiu tot ce iti trebuie este vointa. Succes in drumul pe care il urmezi, SARBATORI FERICITE!

| dragonbos explică (pentru VlogDinMers):

Multumesc,dar ma poti ajuta cu un program de exercitii metionez ca sunt incepator, si mai si un pic de burtica cum o pot da jos

| dragonbos explică (pentru VlogDinMers):

Dar cum pot scapa de burtica ce imi recomanzi

| TMNT2013 a răspuns:

Echipamentul tau este bun dar nu stiu cati ani ai ca sa iti pot spune de ganterele de 2 Kg in orice caz este foarte putin 2Kg este pentru 9-10 ani incearca 3-4-5Kg iar pentru. burtica fa multe abdomene.

| dragonbos explică:

Si as vrea sa dau joc si burtic ce imi recomandati