| anileda95 a întrebat:

vreau sa stiu cum pot scapa de petele dupa fata cauzate de soare si de cosuri. vreau sa-mi ziceti tratamente naturiste facute in casa.multumesc.funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catalyna306 a răspuns:

Nu stiu remedii facute in casa.Du-te la plafar si vezi gasi uleiuri micute (de 10 ml) de vaznare.Iti ajung pentru foarte multe folosiri deoarece au o compozitie atat de uleioasa, incat numai un strop poate sa iti acopere intreaga fata.Costa cam in jur de 5 -6 ron si iti recomand:ulei de migdale dulci presat la rece sau ulei din samburi de struguri.ambele au efect detoxifiant si calmant, in special cel cu migdale pentru petele de pe piele. Daca vrei ceva mai scumpisor (12 ron)si mai bun, a aparut acum si in varianta de 10 ml si faimosul ulei de argan care face miracole pentru piele,unghii si par.Ce ai mai putea incerca ar fi ceaiul de pelin,acesta,din nou, este folosit pentru pete.Te speli cu el pur si simplu, il lasi pe fata 10 min si dupa te clatesti cu apa calduta. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| anileda95 explică (pentru Catalyna306):

Multumesc mult pentru sfat dar vrea sa te intreb daca tu ai incercat?:d sau de unde stii?

| Catalyna306 a răspuns (pentru anileda95):

Am si eu aceeasi problema.Am avut acnee juvenila iar dupa ce s-a mai curatat putin fata mi-au ramas pete.Aceste uleiuri mi-au fost recomandate de catre doctorul meu hemeopat care foloseste numai remedii naturiste.Este un tratament foarte bun, crede-ma.La mine a avut un efect destul de rapid, in cateva saptamani chiar nu se mai cunosteau.Eu zis sa incerci, nu au ce rau sa iti faca, sunt produse naturiste. sper ca ti-am fost de ajutor.

4 răspunsuri:
| Xennofull a răspuns:

Fa un amestec de maioneza, ou batut, aspirina si unge-te usor in zona cu problemawinking.

| ingeras_5045 a răspuns:

Deci e cea mai buna metoda e folosita si de mine...du-te la farmacie si cumpara zineryt e cam 30 de lei dar e super bun... fundita?