| DeeutzaDlk a întrebat:

am o intrebare...cum pot scapa de cosuri? tratamente naturiste..plz!

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

Tratamentele naturiste sunt ajutatoare nu vindeca mare lucru.
Asa ca niste leacuri din ''babe'' :ceai de papadie,lamaie frecata pe cosuri,usturoi la fel,pasta de dinti aplicata seara[asta e probata in armata si mergea cat de cat],sfarama o aspirina si aplica pe cosuri, felii de castravete, etc...
Totusi renunta la mancarurile grase, ciocolata, bauturile cu co2 in ele, cafea.
Apuca-te de un sport, mergi la un medic si scapi de toate.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca masca cu argila

| lSummerl a răspuns:

Tratamentele naturistice nu prea au efect mai bine ai incerca o solutie sau crema

| LadyCrazy999 a răspuns:

Iti zic sincer ca tratamentele naturaliste nu au efecte, insa daca asa de tare vrei poti sa iti iei niste creme pe baza de plante(usetel, romanita). dar cel mai bine e sa te duci la dermatolog si el iti va scoate punctele negre si iti va recomanda niste solutii specialehappy

| Lukiano a răspuns:

Sfatul meu: mergi la dermatolog. Nu incerca tot felul de asa zise leacuri pentru ca te poti trezi peste noapte cu o acnee si va fi greu sa scapi de ea.

| Bibu a răspuns:

Uite mai multe informatii aici : http://www.ecursuri.ro/......iste.html.