| NicoNik a întrebat:

Vreau sa va spun ca de cand ma stiu sunt grasuta.Am 1.62 m si 60 de kg. Faza e ca nu imi plac dulciurile,paine nu prea mananc, decat la pranz si mananc 2 felii.Nici cu mancarea nu ma omor. Dimineata mananc fructe,la pranz o farfurie de ciorba, cartofi etc.Seara mananc iaurt simplu.Nu am vreo boala.Am pur si simplu grasime, nu muschiAm incercat diete dar slabeam 1 kg la 2-3 luni.Fac si sport.Ma plimb cu bicicleta, rolele alerg et.Imi poate spune cineva de ce sunt asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde ce sport faci? ori manci prea mult ori nu faci sport destul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate depinde de gena familiei. daca ai vreo ruda mai plinuta. sau vreunul din parinti. Cauta diete si exercitii cat mai bune, recomandate de multe persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua

Ar trebui sa mergeti la un medic pentru niste analize, pentru ca, daca aveti o viata echilibrata si faceti sport, beti suficienta apa, mancati sanatos si va odihniti destul si totusi nu slabiti, problema dumneavoastra ar putea fi be baza de stres, dar numai un medic specialist va poate confirma un diagnostic si sa va recomande un tratament corespunzator.

O zi buna.

| MariaSofia1999 a răspuns:

Heii, poate mananci des dar in cantitati mari, fa mai mult sport, cauta pe net un tutorial cu exercitii si fa-le zilnic.Isi cu o prietena la alergat, e mult mai distractiv si asa puteti sa va sustineti una pe cealalta sa nu va lasati batute, bafta!