| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un raspuns cat mai de curand sad
am 12 ani, mi-a venit ciclul pe 7.02.2010. a durat 4zile.
Inainte de asta am avut si eu acea secretie albicioasa. nu mi se pare ca e normal sa o mai am si acum, oricum. am fost la doctor si mi-a zis ca e normal ca la inceput sa nu fie variat(ciclul)
dar imi fac griji pentru ca am din nou acea secretie albicioasa si miroase. worried
raspunsuri. va rog. e normal asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Secrteia aceea albicioasa o vei avea toata viata, pana la menopauza. Dar ea nu ar trebui sa fie mirositoare. Insa atata timp cat ai fost la ginecolog si nu a vazut semne de infectie, inseamna ca mirosul e provocat de o insuficienta igiena. Adica secretia nu miroase daca te speli macar de doua ori pe zi (dimineata, seara si dupa scaun). Daca n-o faci, secretia respectiva incepe sa miroase, normal.

| micurutza2005 a răspuns:

Igiena zonelor intime trebuie sa fie foarte atenta si facuta in fiecare zi pentru ca e o zona foarte sensibila si predispusa la infectii foarte repede inclusiv cele urinare, daca si dupa ce te speli acea secretie e abundenta si mai ales daca miroase nu e in regula e o infectie la mijloc clar, nu are voie sa miroase sa aiba o culoare anume si sa fie abundenta si dupa ciclu.deci mergi din nou la dr. eventual la alt dr.si cere sa iti faca control mai amanuntit si analize din acea secretie etc.pentru ca daca e o infectie, netratata se va agava si va fi mai complicat de tratat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspuns? spala-te!