| Lolly15 a întrebat:

Buna!
De ceva timp a inceput sa ma doara partea dreapta, jos, pe langa ovare. Am fost azi-dimineata la doctor si mi s-a spus ca e cel mai probabil apendicita!
Am trimitere pe maine dimineata la spital, ca sa imi faca 'un control'.
M-am interesat despre operatie. Si m-a cam "scos din sarite" ceea ce am aflat. O amica care a fost operata la noi in oras de apendicita, a primit o camasa. Pe sub ea nu a avut nici lenjerie intima. Inainte de operatie camasa i-a fost ridicata pana la sani si a fost epilata in zona intima. Mie nu mi se pare normal sa.te dezbrace complet acolo.
Adica mama mea, acum cativa ani a fost operata de apendicita tot aici, in oras. Si nu a fost 'tratata' asa. Adica eu sunt mai "rea de gura' si daca e asa nu ma duc acolo nici 'batuta'. Eu una as sta in pijamalele mele, nu in zdrentele acelea. Mi-e rusine, pentru ca e cam exagerat straight face
Voi ce parere aveti? Cum se recupereaza operatia? Mi-e tare frica.Cam ce dureri ai dupa operatie si dupa cat timp te externeaza? SI cam ce parere aveti la 'faza cu camasa ' aceea? Cum ati proceda?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| BloomyxD a răspuns:

Nu vreau să te sperii, dar eu la 10 ani m-am operat de apendicită. E adevărat, de dezbracă complet, eu eram mânjită de betadină până la sâni. Acum na. asta e, nu te pot opera în haine. Cum am spus nu vreau să te sperii, dar eu sunt mai fricoasă, nu suport spitalele, injecţiile şi toate astea... operaţia mea a decurs destul de prost, am făcut infecţie după o săptămână că nu-mi scoseseră toate firele. Mi-au zis că îmi fac un "control" da' când colo, m-au aşezat pe pat, au luat o foarfecă, betadină, vată şi apă d-aia oxigenată sau cum se numeşte şi pur şi simplu mi-au zmuls pielea cu cleştele ăla! A fost groaznic! Am urlat cât m-au ţinut plămânii şi am jurat că nu mai calc în veci în spital.Eu am stat ca o râmă pe patu' de spital nu mişcam, dormam non-stop..de fapt nici nu mă odihneam era gălăgie, măă trezeam numai la 5 dimineaţa, nu puteam să mişc mâna de la branula aia afurisită.
Ehh, acum tu sper să fii mai tare ca mine. Succes! happy

| Lolly15 explică (pentru BloomyxD):

Şi eu sunt tot ca tine, tremur mai rău ca în prima zi de şcoală laughing Şi totuşi, mi-e ruşine! Cum să mă dezbrace complet? Wow, mor de frică laughing
De spitale nu mi-e frică, şi nici de ace sau injecţiile.
Totuşi, tremur ca gelatina laughing Nu vreau să am parte de aşa ceva. Mai ales că eu sunt mai ruşinoasă şi uff, doamne fereşte laughing Oricum, mulţumesc mult! Sper să fie totul bine. Dar am o nelămurire. laughing
Lenjerie, măcar o pereche de. chiloţi? :-s

| BloomyxD a răspuns (pentru Lolly15):

Nu. În timpul operaţiei nu.

| Lolly15 explică (pentru BloomyxD):

Vai de mine :O M-au luat durerile de stomac laughing
Mulţumesc pentru lămurire :*!

| BloomyxD a răspuns (pentru Lolly15):

Phehe,asta este. Gândeşte-te şi la naştere. Nu ai de ce să-şi fie ruşine. Credzi că doctorii nu au mai văzut "zone intime"?

| Lolly15 explică (pentru BloomyxD):

Ai dreptate, dar totuşi. laughing Mulţumesc foarte frumos pentru încurajare! :*