| Daniel_George_1997_w08X a întrebat:

Buna ziua / seara, eu practic fotbal si m-a lovit din greseala un coleg(a intrat in mine si m-a luat efectiv pe sus) la genunchi ( nu in os ci in stanga langa rotula) si s-a umflat, am fost la farmacie si am luat diflex gel (unguent pentru umflatura) si nurofen forte. Genunchiul ( dupa 2 zile ) mi-a revenit la normal, pot sa-l misc, dar nu brusc gen daca fac vreo fenta sau il indoi sa-l ridic si nu pot nici sa alerg la maxim. Cam cat timp o sa ii ia sa se duca umflatura tinand cont ca aplic unguent o data dimineata si o data seara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la medicul de familie el iti va recomanda exact ce sa faci.

| fgpnato a răspuns:

Salut, problema asta o am si eu chiar la fel...
Am fost la un doctor și mi-a recomandat sa nu practic spor timp de 1 luna
Deci du-te la doctorul de familie să-ți de-a un bilet de trimitere la chirurgie
Nu e de joaca, am aflat că e o boala care face or care copil care face sport și se forțează!