| RobertG101 a întrebat:

am incercat de cateva ori sa ma curat de smegna dar capul penisului e cam sensibil la atingere si ma doare. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Oare sa am fimoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu respecti igiena minima si penisul tau e mereu inflamat, de asta te doare. Smegma trebuie curatata la dus, cu blandete, decalotand complet si folosind multa apa calda si sapun, minim de doua ori pe zi, din prima zi de la nastere, toata viata, fara nici o pauza. nerespectarea acestei reguli timp de cateva zile duce la iritatii locale si durere la atingere. Respecta igiena normala, asa cum am scris mai sus si iti va trece aceasta sensibilitate in maxim 3 luni.

| SkyPilot a răspuns:

Dacail poti decalota nu ai fimoza. Sensibilitatea excesiva dispare cu timpul.