| GarboveanuFlorentina a întrebat:

Buna ziua, am o fetită de 6 ani si aseară în timp ce o curătam în ureche cu un bețisor s-a mișcat si i-am scos petișorul cu sange, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-o la spital, probabil i-ai perforat timpanul.
Asta este motivul pentru care medicii spun sa nu bagati betisoare in urechile copiilor!

suntserios
| suntserios a răspuns:

In cel mai fericit caz ai zgariato
intr-un caz mai putin fericit timpanul are ceva leziuni.

ar fi bine sa o duci la un control al ORL

Si niciodata sa nu mai folosesti betisoare de urechi. Niciodata sunt total contraindicate din multe multe puncte de vedere.

| adryang78 a răspuns:

Cel mai probabil o zgârietură pe canalul auditiv, dar în orice caz este indicat un control la ORL. NU mai folosiți bețișoare de urechi!