| Ðξєu a întrebat:

Imi curge sange din ureche, m-a durut urechea toata ziua si imi tiuie iar acum cand am bagat un betisor in ureche a ramas putin sange pe el.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Îţi bagi ceva în medicul de familie dacă e cazul. Eu în locul tău, dacă te doare rău, dacă observi că nu mai auzi bine sau îţi curge sânge în continuare, m-aş duce la urgenţe, serios. Şi-n plus, dacă medicul tău de familie n-are timp să te consulte, cere-i o trimitere la un medic specialist (cel mai probabil acolo ai ajunge oricum, că medicii de familie sunt cam habarnişti în general).
Până atunci... vezi ce se mai întâmplă, dacă cumva îţi apar simptome noi.

4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Du-te la doctor.
Astea pot fi semnele unei probleme grave dacă mai stai mult fără să faci nimic!

| Ðξєu explică (pentru DakotaRoyse):

Am vorbit cu medicul de familie si a zis sa ma duc tocmai marti, dar pana atunci ce sa fac?

| Ðξєu explică (pentru DakotaRoyse):

Momentan mi-am pus vata cu carmol in ureche, nu ma mai doare doar imi tiuie si daca scot vata se vede o picatura mica de sange.Am sa stau pana maine sa vad ce se intampla si ma duc la urgente daca trebuie.Am cautat pe net si zice ca s-ar putea sa am otita, ramane de vazut.Multumesc pentru sfat!

| DakotaRoyse a răspuns (pentru Ðξєu):

Îţi bagi ceva în medicul de familie dacă e cazul. Eu în locul tău, dacă te doare rău, dacă observi că nu mai auzi bine sau îţi curge sânge în continuare, m-aş duce la urgenţe, serios. Şi-n plus, dacă medicul tău de familie n-are timp să te consulte, cere-i o trimitere la un medic specialist (cel mai probabil acolo ai ajunge oricum, că medicii de familie sunt cam habarnişti în general).
Până atunci... vezi ce se mai întâmplă, dacă cumva îţi apar simptome noi.

| Paulaaaaaaaaaa a răspuns:

Fugi la doctor!