| anonim_4396 a întrebat:

Aseara, cand am iesit de la dus m-am sters in urechi cu un betisor (ca intotdeauna laughing). Partea ciudata e ca acum e prima oara cand mi-a curs putin sange din ureche pe betisor. Este normal asa ceva? Stiti un remediu? M-as duce la doctor dar prima data as vrea sa vad ce-mi sugerati voi, daca vi s-a intamplat sau nu... Multumesc! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mwha a răspuns:

Este normal. Ai bagat prea adanc betisor in ureche si de aceea. Ai grija sa nu se mai intample caci ai putea surzi!

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu e normal, vezi un medic să nu fi lezat timpanul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Ţi-a curs din cauză că ai introdus prea adânc beţişorul în ureche, data viitoare fi mai atent, poţi surzii.
Te pup!

| IlincaToma a răspuns:

Betisoarele se folosesc doar pentru curatarea urechii externe, nu trebuiesc folosite in interiorul urechii, fac mai mult rau decat bine introduse in ureche! Sangele poate proveni de la o zgarietura facuta anterior daca nu te doare! Daca apare durerea sau sangerare mai mare, mergi la ORL!

| MagiicGirlI a răspuns:

Poi nu-i normal sa-ti curga sange, daca ti-a curs sange inseamna ca ai bagat prea adanc betisorul fi mai atent ca poti sa-ti spargi timpanul happy