| CosmynAdryan a întrebat:

Bună ziua. Am si eu o mica problema. De ieri a început să ma doară testiculul stâng și nu știu de ce. Astăzi am sesizat că acesta este lăsat în jos și este si umflat. Și la cea mai mică atingere mă doare. Îmi puteți spune care ar putea fi problema? Funda celui ce mă ajută... Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor, el va stii care e problema, nu te trata de pe TPU, funda da eu doctorului, sau doctoritei, depinde cine e la cabinet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi hernie.Trebuie sa mergin la medic pentru diagnostic. Poate fi de asemenea varicocel sau pur sis simplu o problema minora.Ai ridicat greutati in ultimul timp sau lucrezi undeva munca fizica grea.

| CosmynAdryan explică (pentru anonim_4396):

Pai ideea este că eu nu lucrez nicăieri și nu am făcut efort... Am doar 17 ani! Știu sunt minor... Nu mă omorâți acum laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru CosmynAdryan):

Mergi la medic.Aici nu sunt medici, ne dam doar cu parerea. Varicocel este parerea mea, daca undeva in scrot simti ca un sac de rame.

| CosmynAdryan explică:

Păi ideea este că nu simt nimic la scrot... Nu mă doare... Nu am probleme cu asta, doar mă doare când îl ating.