| anna1 a întrebat:

As dori sa va intreb daca cunoasteti un doctor oftalmolog foarte bun, specializat in strabism? Am strabism convergent la ochiul stang cu dioptria de 2, 0 si 0, 5 la cel drept. Eu port ochelari de mica, acum am 16 ani si mi s-a recomandat de catre o doctora sa fac operatie la clinica Oftapro.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei_6051 a răspuns:

Ce atata vorba. doar de operatie stie toata lumea. sunt si tehnici naturale de imbunaatirea vederii. anna vezi pe www.renuntalaochelari.com ca sigur te pot ajuta exercitiile de acolo. te vor ajuta cica si pentru dioptrii si pentru strabism. folosestetele ca nu pierzi nimic.

3 răspunsuri:
| mada12 a răspuns:

E diferente destul de mare intre ochiu stang si cel drapt.ai face bine sa te operezi.si eu am ochelari dar la stangu am 1, 75 si la dreptu 2, 0. nu cunoschappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred ca este o diferenta prea mare.Eu am strabism si hipermetropie cam mari.parca si port ochelari.
La 8 ani am fost operata de un medic foarte bun, la care ma duceam odata pe an la un consult.
Daca esti din Bucuresti, da`mi mesaj sa-ti zic numele doctorei happy si detalii.

| anna1 explică:

Mentionez ca nu se observa diferenta dintre dioptrii. deoarece am subtiat lentilele. dar imi doresc foarte mult sa scap de ochelari, prin operatie. dar sa gasesc un medic foarte bun. Acum ceva timp am aflat de o alta clinica mai buna Ama Optimex din Bucuresti, cunoasteti vreun medic? S-a operat cineva acolo?