| Iulian231 a întrebat:

Aveti idee cat costa o operatie de polipi in prezent sau daca la stat e gratis daca ai asigurare? (mentionez ca am 16 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sorinake a răspuns:

Trimitere de la medicul de familie pentru sectia ORL. Nu costa pentru cei asigurati.

| Iulian231 explică (pentru sorinake):

Si daca sunt minor si n-am asigurare..plătesc?

| sorinake a răspuns (pentru Iulian231):

Au parintii Iulian.
Pe asigurarea lor te vei interna.

3 răspunsuri:
| benygaidaci a răspuns:

,,Daca te internezi la un spital de stat la sectia ORL, nu te costa legal nimic. Dureaza putin, e fara anestezie, asadar nu e deloc greu sa treci prin aceasta interventie. La spitalele particulare, pretul este de aproximativ 800 lei (depinde de la spital la spital si de la doctor la doctor). Mult succes!''