| Onisim13 a întrebat:

De 2 zile sunt racit imi curge nasul imi lacrimeaza ochiul stang stranut si toate simptomele de raceala. Ce sa fac vreau sa-mi treaca acasa sa nu ma duc la doctor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ydal a răspuns:

Ia paracetamol sinus si alterneaza cu nurofen raceala si gripa, si optional poti lua si niste claritine tablete, este este indicat in ameliorarea simptomelor asociate cu rinita alergica, cum sunt stranutul, rinoreea, pruritul nazal precum si pruritul si senzatia de usturime la nivel ocular. Semnele si simptomele nazale si oculare sunt ameliorate rapid dupa administrarea orala a produsului. sanatate maxima

2 răspunsuri:
| SpigiBb a răspuns:

Pai sincer iti spun un leac babesc care 100% tine primul pas puneti in urechea stanga unde ai ochiul respectiv un catel de usturoi curatat crede-ma trage curentul si raceala imediat si al 2-lea pas seara stai cu picioarele in apa fierbinte cu sare in ea crede-ma in 2 zile esti ca nou! Asa fac eu de fiecare data

| Seby_Costica_1993 a răspuns:

Nu stiu si eu sunt la fel Nu mai pot