| ramona0506 a întrebat:

Buna ziua si la multi ani tuturor celor cu nume de flori!:* Acum 2 zile am racit si nu prea am bagat in seama, iar aseara nu am dormit mai mult de 5 ore (si alea le-am dormit in chinuri). Am tras si curent la ochiul drept si imi lacrimeaza non-stop, nasul ba mi se infunda ba imi curge, iar cand respir imi simt gatul uscat. Am baut un fervex acum 30 de minute, alte solutii mai cunoasteti sa scap mai repede de raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| teodora200004 a răspuns:

Bea ceaiuri multe, cel mai preferabil din flori de salcam, cu miere si lamaie. Poti lua un Theraflu dar dupa 8 ore de dupa ce ai luat Fervexulwinking Daca nu, du-te la doctor si poate stai acasa pana pe 1 mai laughing Ai noroc tongue sa stii, scapi de scoala... sad

| LazyMode a răspuns:

Du-te la doctor sa te consulte poate faci si rost de o scutire pana de 1 mai cand luam vacantalaughinginsanatosire rapidahappy