| GeorgeHilgard a întrebat:

URGENT! Vreau sa spun ca am racit si mi-am suflat foarte des nasul.Acum mucoasa mi s-a iritat si nasul mi s-a inrosit.Imi curge sange uneori din nas si ma ustura.Ce pot face pentru dezinflamara mucoasei nazale? Ce pot face ca raceala sa imi treaca? Tin sa spun ca am dureri de gat,de cap,subfebrilitate,stranut, am nasul infundat si tusesc uneori.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EduNet a răspuns:

Mergeti la medic pentru prevenirea complicatiilor.pentru mucoasa folositi Physiomer pe care il gasiti aici http://www.skinbook.ro/physiomer/

| GeorgeHilgard explică (pentru EduNet):

Ms,am incerat dimineata si am luat de la farmacie, deja mi s-a desfundat nasul si nu s-a mai iritat!

4 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Du-te la doctor sau macar la o farmacie sa iti recomanda aia de acolo. Nu astepta raspunsuri pe TPU cand vine vorba de sanatate.

| GeorgeHilgard explică (pentru FlorinCiokan):

Ms,dar asta stiam si eu!

| kiri11 a răspuns:

Consulta un medic! Poate sangele care iti curge din nas nu este din cauza raceli sau poate ca din cauza ca ti ai suflat nasul prea des si puterni, un vas de sange a fost afectat happy. Pot fi spuse multe despre simptomele tale happy