| ruihyier a întrebat:

De aproximativ 4 ani am fata plina de cosuri micute pe frunte si de unele putin mai maricele pe barbie si obraji. Mi-am facut programare la Dermato-venerologie, dar mi-a venit menstruatia. Se va uita doar la cosurile de pe fata sau este posibil sa fie nevoie si de un control ginecologic, asa cum am inteles?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dermatologul ( NU dermato-venerologul ) se ocupă de tratarea acneii!

Tratamentul pentru acnee NU are nici o legătură cu problemele de natură ginecologică - deci, NU ai nevoie de control ginecologic!

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ceva-sami/