| Alexboss119 a întrebat:

Salut, TPU,
Am o nelamurire care ma framanta,de cateva zile. De ce simt o durere deasupra fundului. daca il ating il am ca un nod, si imi curge, asa un lichid, ca un fel de puroi.din zona aceea.Va rog ajutati-ma mi-e tare frica. Apropo, mi-se umfla atunci cand fac miscare...(De la ridicaturi...alergat..etc) Si durerea o suport cateva zile de cand imi este provocata. Oricum am sa merg la control la un medic. Dar vreau sa primesc informatii. Ce ar putea fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil este un abces perianal sau un chist pilonidal. Ai nevoie de consultatie si interventie chirurgicale.

| Alexboss119 explică (pentru Brigaela):

Apropo, si daca acea umflatura nu o mai am, este posibil sa fi disparut din cauza lichidului acela... eliminat? Ca nu mai am nici o durere.

| Brigaela a răspuns (pentru Alexboss119):

E posibil, dar e foarte probabil sa recidiveze mai devreme sau mai tarziu, fiindca camasa abcesului a ramas acolo