| pitiKpitiK a întrebat:

Eu cand alerg, fac efort mai mult sau merg mai repede ma doare sub coasta in partea dreapta! Stiu ca nu e ficatul deoarece ficatul nu doare! Ce pot sa fac? nu stiu cum sa dau funda! Dar o sa invat si o sa anunt Raspunsul Castigator! Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sabs28 a răspuns:

E normal cand nu ai prea mult exercitiu fizic la activ. Pe masura ce faci sport mai des, vei simti durerea aia mai rar sau deloc

| pitiKpitiK explică (pentru Sabs28):

Mult de tot va multumesc! Sarbatori Fericite!

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Salutare!
Şi eu păţesc deseori acelaşi lucru ca şi tine. Pur şi simplu organismul nu rezistă unui efort prelungit.
Sfatul meu este să mergi la medic pentru o investigaţie. Stai liniştită că nu poate fi nimic grav.
Sărbători Fericite!

| pitiKpitiK explică (pentru Hydrangeaceae):

Ok multumesc mult! La fel si tie (SARBATORI FERICITE)

| pitiKpitiK explică (pentru Hydrangeaceae):

PS : Trebuia sa ma operez de apendicita si nu m-am mai operat ca a zis DR ca nu mai e nevoielaughing! Poate sa aiba legatura cu asta?

| yky69 a răspuns:

Frumusete, sa stii ca ala e tot ficatu' care-ti face figuri, la fel ca tine am patit-o si eu in copilarie apoi pe la 14 ani am facut hepatita. Asa ca pina la urma tot la ficat ai ce ai...