| 10Bubico a întrebat:

De ce ma doare in partea dreapta sub coasta când alerg la fotbal? Ma ia cate o durere ingrozitoare si ma pun jos sa imi treaca si stau cam 1-2 minute si imi trece.Dar daca alerg iar 15-20 de metri iar ma doare si iar ma pun jos de durere.Acum când merg ma doare dar nu asa de rau.Ce pot sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 5uMMeR a răspuns:

Si mie mi se intampla uneori, e din cauza ca nu te incalzesti bine! Atunci cand te doare incearca sa tragi aer adanc in piept, dupa care sa il dai afara usor! Faci asa pana iti trece!

2 răspunsuri:
| Mario76 a răspuns:

Partea dreapta sub coasta...ficatul. Probabil din pricina efortului intens, se mareste in volum si impinge in coaste...de asta senzatia de durere. fa un consult medical de specialitate sa nu ai un ficat marit in volum si asa sa afli cauza. Daca durerea era in partea stanga, atunci era splina, care tot din pricina efortului intens. Acea durere de splina am experimentat-o cu totii cand eram mici.

| Cool_Tony_1995 a răspuns:

Eu am avut acceasi chestie, am mers la doctor si s-a rezultat ca am apendicita, m-am operat dar durerile nu au disparut, am fost din nou la doctor si mi-a spus ca am hernie. Acum nu stiu ce sa mai cred asa ca am consultat mai multi doctori, cred 4 sau 5 si da, am avut hernie. Sfatul meu este sa te duci la mai multi doctori si sa faci o pauza cu alergatul pentru o perioada. Success!