| Miriam55 a întrebat:

M-am mutat de o saptamana in Norvegia si imi este foarte rau. Nu numai ca mancarea nu imi place, dar am o stare constanta de voma si ameteala. Ieri am vomat tot ce am mancat.
+ ca am facut si o cistita de la apa rece de la plaja, dar am rezolvat-o.
Oare este din cauza climei, orei schimbate? Imi este foarte rau si nu stiu ce sa fac. Sunt foarte sensibila la orice miros, nu suport mirosul de mancare, nu suport sa mai fac curat la pisica in ladita, sunt efectiv nefolositoare, stau toata ziua in pat.
Ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Incearca sa nu stai in casa, plimba-te prin imprejurimi, prin magazine, incearca sa cunosti persoane noi, hidrateaza-te bine si mananca ceva foarte simplu...o salata facuta de tine asa cum o faceai o Romania, de exemplu.

| KodrutZ a răspuns:

Gravida cumva? Posibil sa fie ceva probleme de adaptare pe fond psihic. Macar cu trupele populare te impaci? La noi ii vezi pe de-alde Vunk, Antonia si manelarii de rigoare... la ei la TV ruleaza treburile serioase: https://www.youtube.com/watch?v=JjL6Nekxhkc

| Miriam55 explică (pentru KodrutZ):

Hmm. Am avut contact joia trecuta. Chiar asa repede se manifesta? Ma simt asa de 5 zile.

| KodrutZ a răspuns (pentru Miriam55):

Hmmm... in principiu ar trebui sa nu asa de repede. http://sfatulparintilor.ro/......dai-seama/