| Madaaaalina a întrebat:

Sunt noua pe acest site si am o intrebare : Poate fi vorba de o ciuperca genitala?! Tin sa mentionez ca in urma cu o saptamana mi-a aparut in zona genitala, o pata rosie.Initial am crezut ca e de la vreun cos, deoarece era foarte micuta.Peste 2 zile a inceput sa se mareasca si sa ma manance.Am mers imediat la doctorul dermatolog.Acesta mi-a spus ca e o mica iritatie de la lenjerie sau de la anumite sapunuri si mi-a recomandat un unguent.Am folosit acel unguent pana astazi.Totusi nu s-a vindecat, ba mai rau.Aceasta presupusa ciuperca se extinde, in cerculete mici si rosii, si ma mananca ingrozitor. Tin sa va spun ca e in zona parului pubian, si am si incetat sa ma mai epilez, gandindu-ma sa nu o "deranjez". Va rog mult sa imi spuneti ce poate fi. Oricum maine dimineata o sa merg iarasi la deramatolog pentru ca nu mai suport mancarimea si faptul ca s-a extins nu e deloc ok! Are o forma ciudata, deoarece pata rosie cea mare, e extinsa, dar e rosie doar pe margini, inauntru fiind ok, iar celelalte pete sunt mici si rosii total. VA ROG MULT SA MA AJUTATI! Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! nu cred ca vei gasi un raspuns multumitor aici, pentru ca toti isi vor da cu parerea, cel mai bine e sa consulti un medic si sa auzi un rezultat avizat.cu ceva timp in urma am patit si eu cv asemanator, ma rog, era o iritatie din cauza "vatei medicinale " luata de la tonete, am fost la farmacie si am fost critica, daca pot sa ma exprim asa, de faptul ca am cumparat vata ne avizata, mi s-a dat un unguent si in 3 zile eram ca noua, dar poate la cine e vb despre altceva, si numai un control te va linisti.
O zi frumoasa sa ai si insanatosirehappy

| Madaaaalina explică (pentru caramela):

Mersi mult. Eu am fost la doctor acum o saptamana, cand nu era asa de proeminent.Mi s-a dat un unguent, dar nimic. Maine dimineata ma duc iarasi la dermatolog ca nu e de gluma, dar cu toate astea vroiam sa aflu si parerea voastra, poate cineva a mai patit asa ceva! Iti multumesc totusi pentru raspuns! O zi frumoasa!

| caramela a răspuns (pentru Madaaaalina):

Hey, ai fost la control? vesti bune?batting eyelashes
o seara bunahappy