| Dennis_Px_2000 a întrebat:

Ma doare un dinte de doua zile si nu pot sa mestec in partea aceea ca ma doare. Cand ating dintele cu o bucata de mancare simt ca mor. Ce sa fac acasa sa-mi treaca? Nu pot sa merg la dentist ca n-am bani :c

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deliqventa13 a răspuns:

Poti sa iei o gura de alcool, daca ai, sau o bautura care contine alcool, sau sa te dai cu parfum, dar va durea. Funda? big grin

| Dennis_Px_2000 explică (pentru deliqventa13):

Am pus spirt pe niste tifon si tin strans pe masea. Am lasat acest raspuns pentru altii care poate au nevoie de ajutor. Putin alcool cat sa fie imbibata bine vata/tifonul si tinut strans pe dinte/masea. Arde putin daca atingi cu limba dar trece aproape instant.

2 răspunsuri:
| Elenana a răspuns:

Nurofen sau pui acolo niste cateii de ustroi