| DaronHunter a întrebat:

Buna ziua TPU
Am o problema, deseori imi sangereaza nasul si ma enerveaza la culme.De la orice contact cu nasul imi sangereaza nara dreapta.
Cum pot opri sangerarile(definitiv)?
Va rog sa ma ajutati.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Te duci la medic. Il faci analizele sa vezi daca nu e o problema cu coabilitatea sangelui si daca nu, orl, sa vada daca e o vena acolo mai sensibila, sau ce este. Nu poti sa o opresti singur, in niciun caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești mai sensibil la nas si de aceea si mai e si de la tensiune cel mai sigur mergi la medicul de familie