| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua TPU. Aș avea o întrebare. Am jucat ieri un joc numit Lapte Gros sau Gâsca are ouă cum i se mai spune. Cred că, cu toții știm jocul. La un moment dat când trebuia să sară cealaltă echipă, iar noi stăteam, mi-a sărit pe spate un băiat, mai greu și mai înalt ca mine, iar eu normal că am cedat. De atunci până acum mă doare tare spatele, pe lângă jumătatea coloanei, iar când fac anumite mișcări, simt ca un fel de impuls sau pulsație de la locul acela care mi se lasă în jos pe picior. Menționez faptul că durerea se află pe partea dreaptă a spatelui, impulsurile/pulsațiile se lasă în jos pe picior cam până la jumătatea bucii drepte doar în spatele piciorului, nu și în față. Pană acum am fost frecat cu alifie camforată și am făcut o baie caldă. Are cineva vreo idee de ce aș putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Eu stiam ca ar trece de la sine. Acum daca vrei sa te duci la un consult nu ar strica big grin.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

O nimicа toată, asa pățești si când cazi pe spatehee hee

| Celcestietot a răspuns:

O problema cu nervul.

| AirSensei a răspuns (pentru Celcestietot):

Dacă îmi spui și cum să o rezolv, ai medalia

| AirSensei a răspuns (pentru Celcestietot):

Mă voi duce mâine dimineață la un control. Mulțumesc mult

| Celcestietot a răspuns (pentru AirSensei):

Eu stiam ca ar trece de la sine. Acum daca vrei sa te duci la un consult nu ar strica big grin.

| literallythesamebruh a răspuns:

Cred că este vorba de o durere musculară lombară. Repetă ceea ce ai făcut până acum pentru a atenua durerea și ar trebui sa fii bine.