| pentrutine96 a întrebat:

Buna Ziua Vreau sa slabesc si ma gandesc sa incep o dieta cu fructele goji uscate am primit multe pareri ca slabesti daca consumi goji oare este adevarat? Voi ce parere aveti? ajutati-ma va rog vreau sa slabesc urgent Multumesc...Pareri? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Într-adevăr, fructele de goji ajută la slăbire deoarece conţin antioxidanţi - vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.csid.ro/......-12013241/

http://sanatate.acasa.ro/......66032.html

Eu NU am folosit fructe de goji deoarece NU doresc/nu este necesar să slăbesc :)

Toate cele bune.

| AirănMeidăn a răspuns:

Eu iti spun sa lasi dietele si sa faci exercitii fizice. E cel mai bine asa. Lasa gojile.
Daca ai situatie financiara si vrei sa slabesti cat mai usor poti cumpara Herbalife. Da rezultate foarte bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma, nu-s bune, astea sunt niste superstitii
Fructele in general sunt sanatoase nu cojile, si nu te fac sa slabesti
Daca vrei sa slabesti iti recomand sa cauti pe net diferite diete prin care poti slabi dar in acelasi timp sa te simti si in forma
Sper ca te-am ajutat
Funda? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
consulta un medic, ca sa vezi daca ai nevoie de dieta.
O zi buna.

| Alelulu a răspuns:

La dieta dukan slabesti insa apoi cand nu o mai tii te ingrasi la loc laughing am tinut si eu si m am ingrasat la loc happy apoi am mers la nutritionist.cel mai bine este sa incerci sa mananci regulat, 3 mese principale ( mic dejun pranz si cina) iar intre ele sa ai o gustare de preferinta fruct ( de ex cu 2 ore inainte de pranz si cu 2 ore inainte de cina si apoi daca iti mai e foame la o ora doua dupa cina) sa renunti la dulciuri, inlocuiesti painea neagra cu cea alba. Eu de ex la pranz mananc carne ( pui sau vita sau peste 150 g) cu legume ( crude sau trase la tigaie fara ulei 250 g) iar la cina asemanator si am slabit 30 kg. Si daca ti e pofta de ceva dulce mananca cate 3 patratele ciocolata amaruie ( eu iau cu 45% cacao ) pe zi. Daca ai Alte pofte fa le de preferinta la pranz ( nu la cina) si incearca sa nu faci abuz de nimic. Vei vedea rezultate cu siguranta.

| Bogdan_Mario_1985 a răspuns:

Nu sunt bune. A mâncat Mătușa mea si nu sunt bune. Încearcă sa ți dieta Dukan, si eu o țin si am slăbit in 3 saptamâni 5-6 kg si se vede diferența. Caută pe net si iti arata multe Rețete si sunt mai multe etape. Poti face si desert in aceasta dieta. Caută pe internet si scrie,, Dukan " sigur vei găsi