| Iulia2503 a întrebat:

Fructele goji uscate ajută la slăbit? Știu că au foarte multe beneficii pentru sănătate, dar vreau să știu dacă te ajută și să slăbești. Aș vrea răspunsuri de la cei care au încercat așa ceva. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca mananci ca porcu n-are nici un efect. Slabit se face ajutat de anumite substante din alimentatie sau sintetizate din alimente in conditiile in care iti schimbi modul in care mananci si faci un minim de efort fizic. N-o sa mananci goji si sa slabesti stand in cur pe canapea.

Goji nu sunt de slabit. Spirulina e alga minune care luata cu jumatate de ora inainte de masa mai taie din pofta de mancare resimtita. In plus tot cu vreo jumatate de ora inainte de masa poti lua pastile cu carnitina, te ajuta la echilibrarea colesterolului, scade din solduri.

Mai mult decat atat fructele de Goji uscate sunt infecte, daca o sa-ti placa gustul sa-mi spui si mie. Fructele Goji isi fac efectul scontat doar cand sunt lasate asa cum au fost culese.

3 răspunsuri:
| Iulia2503 explică (pentru deliqventa13):

Și îmi poți spune cam câte kg ai pierdut cu ajutorul lor și în cât timp?

| deliqventa13 a răspuns (pentru Iulia2503):

Trebuie combinate cu mai multe seminte pentru a da un efect mai mare