| mariamarii1000 a întrebat:

Bunaa...am 14 ani si 54 de kg si 1.62. vreau sa slabesc 4 kg sa ajung la 50 de kg ca mi se pare ca sunt grasa. vreau niste regimuri/diete care ar functiona. ce imi recomandati? happy. un raspuns rapid si bun primeste imediat funda. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai părere greșită că ești grasă.
Surplus de 2 kilograme nu este un impediment.
Practică un sport și renunță la grăsimi și dulciuri.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

2 kg trebuie să slăbeşti, 52 e greutatea ideală la 1.62, şi nu prin diete ci prin alimentaţie corespunzătoare şi mult sport!
Evită dulciurile, mâncărurile grase, ultima masă să fie până-n orele 18:00, axează-te pe salate de fructe şi legume, şi fă cel puţin 20 de abdomene pe zi.
Baftă!

| MihaelaMariaPopa a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Si peste 2 litri de apa pura! daca esti tonifiata probabil ai si masa musculara mare,, nu kilogramele conteaza in situatia ta ci felul in care te simti, daca esti obosita, ametesti, te doare capul obosesti usor etc

| Dydydodo a răspuns:

Of,of,of! Cand vor inceta kg se ne mai dea batai de cap? Prin asta am trecut si eu. Mananca grefe (stiu sunt rele la gust) 1-2 pe zi.Bea ceai verde 1.5 l zilnic, nu manca paine dulciuri sau fainoase. Dimineata incearca iaurtul cu 0, 00 grasime sau 0, 01. La pranz supa (putina sare, legume multe si carnea sa o fierbi separat(de pui) ) Cina sa fie mai devreme de 18:30, fructe sau legume in general. O ora de mers continu, 150 abdomene (zilnic de 3 ori cate 50) si jumatate de ora de cardio sau zumba pe mine m-au ajutat foarte mult sa dau jos multe kg. Poti alege de sus ce exercitii vrei sa faci...nu esti obligata sa le faci pe toate (eu le faceam pentru ca voiam sa pierd multe kg dar tu vrei doar 4). Bafta :*.

| hannahxo a răspuns:

Contacteza-ma pe privat si te ajut cu placere.:*