| ρίтιкa a întrebat:

Cate kg ar trebui sa am? am 1.62 si am 14 ani (sunt fata). acum am 53 de kg ar trebui sa mai slabesc? cel mai rapid si bun raspuns primeste funda. pup :**

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MiculFaraon a răspuns:

Nuuuu. Ramai asa, esti perfecta. Mereu inaltimea trebuie sa fie cu 10 peste greutate. Te pup.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să ai 52 de kilograme, la tine nu intră în discuții probleme cu greutatea.
ÎNCĂ mai ești în creștere, practică un sport de masă.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

52 de kg e greutatea ideală, dar este ok şi aşa!
Nu apela la diete sau ceaiuri niciodată!
Baftă!

| mdaria a răspuns:

Greutatea ideala ar fi 52 de kg! Nu cred ca are rost sa te chinui sa slabesti. Tu te simti bine asa cum arati?

| NICKSOOO a răspuns:

Buna! Eu am aproape 16 ani; 48 kg si 1.64; dar am o proeminenta a copaselor accentuata; cred ca depinde de fiecare cum ii sta bine; eu, desi ar trebui sa am in jur de 54kg si am 48kg; tot sunt grasa...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 56, 2 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu 3 kg mai PUŢIN decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai greutate normala, prin urmare nu mai este nevoie sa mai slabesti.
Te pup!

| vinusipaharu a răspuns:

Depinde de sistemul osos, ar trebui sa ai undeva intre 48 si 54 kg.

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

E bine cum esti...winking

| DeeaPuff a răspuns:

Nu, nu ar mai trebui sa slabesti.Ai kilogramele perfecte pentru inaltimea ta.Dar daca tie ti se pare ca ai burtica mai poti slabi 2-3 kg.

| geoif a răspuns:

La 14 ani esti inca in perioada in care te dezvolti, de-a lungul timpului vei avea momente in care vei slabi sau te vei ingrasa.cred ca greutatea ta este una normala la aceasta varsta deoarece ti-am mai spus ca te vei dezvolta de-a lungul anilor.Iti urez multa bafta:**

| AromadeVanilie a răspuns:

Greutatea se calculeaza scazand 10 din inaltime, deci 1.62-10=1.52 happy dar e buna greutatea ta :*

| Popescu_Elena_1997 a răspuns:

E bună greutatea ta nu ar trebui să mai slăbești decât 1 kg și să te menții.