| Lory37 a întrebat:

Cam cât de des pe an/luna apare herpesul genital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tonyc7 a răspuns:

Din cate stiu, depinde de organism si de starea emotionala a fiecarei persoane infectate. Ori de cate ori ai o emotie puternica (o stare de furie, de suparare sau de ingrijorare), herpesul se reactiveaza mult mai usor. La fel de usor ca si printr-o scarpinare repetata in zona respectiva.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai grija de corpul tau, poate sa nu apara deloc.

| tonyc7 a răspuns (pentru darrio2007):

Herpesul e o boala nevindecabila, din pacate. Nu ai ce sa-i faci astfel incat sa nu mai apara,, deloc". Insa partea buna e ca daca esti atent si te ingrijesti, ii poti reduce foarte mult din frecventa manifestarilor.

| Lory37 explică (pentru tonyc7):

Îngrijești, adică?